категорії: новина

17 березня дві літературні події-презентації від Видавництва "Грані-Т" в Руському Клубі "Культ Ра"

теґи: Іван Андрусяк, Вісім днів із життя Бурундука, Грані-Т, Дмитро Антонюк, Путівник, анонс, літературна подія, Подія, подія Києва, цікава подія

О 12:00 Іван Андрусяк презентує нову «капосну» книжку «Вісім днів із життя Бурундука» та о 15:00 Видавництво «Грані-Т» та Польський інститут у Києві представляють путівники відомого мандрівника і журналіста Дмитра Антонюка

обкладинка17 березня о 12:00 у столичному руському клубі «КультРа» відомий письменник, літературний редактор «Граней-Т», улюбленець дітлахів Іван Андрусяк презентує нову бешкетницьку книжку «Вісім днів із життя Бурундука». Це – шкільна історія, повість із життя сучасних українських школярів, яка оповідає про їхні реальні клопоти й радощі, каверзи й успіхи, мрії та способи їх осягнення. Прототипом головного героя книжки став сам Іван Андрусяк… у дитячі роки.

Книжка «Вісім днів із життя Бурундука» побачила світ у серії «Граней-Т» «Книготерапія» – а отже, крім художнього твору, який буде не лише цікавим, а й повчальним для юного читача, тут є ще й предметна фахова розповідь про одну з важливих проблем у становленні дитини, звернена передовсім до батьків. Цього разу психолог-казкотерапевт Катерина Єгорушкіна в післямові обговорить із вами проблему «своєї й позиченої мети».

Проілюструвала книжку художниця, поетеса Ганна Осадко.
 

Під час презентації книжки на вас чекають ексклюзивна розповідь Івана Андрусяка про його «бурундучасте» дитинство, професійні поради Катерини Єгорушкіної, «зайчикові» ігри та книжкові подарунки від «Граней-Т».

 

путівник_2А о 15:00 Видавництво «Грані-Т» та Польський інститут у Києві представляють путівники відомого мандрівника і журналіста Дмитра Антонюка, присвячені польським замкам та резиденціям на території України. Презентації пройдуть у Києві, Вінниці, Кам’янці-Подільському, Тернополі, Івано-Франківську, Львові, Луцьку та Житомирі.

Замки й палаци – найтаємничіша архітектура, від якої віє живим духом старовини. Вони хвилюють уяву і старанно оберігають свої таємниці, чимало з яких іще можна відкрити. Виявляється, що їх збереглося в Україні набагато більше, ніж прийнято вважати.

Більшість замків і шляхетських резиденцій звели колись на наших теренах польські королі, магнати і військові діячі. Якщо рахувати кількість пам’яток, представлених у обох частинах праці Дмитра Антонюка, то вийде цифра 470! І вона неостаточна, оскільки автор сподівається, що, можливо, існують й інші резиденції польських родин, які він ще не відкрив. В книгах описані пам’ятки більшості правобережних областей України, за невеликим винятком. 

В першій частині автор представляє історію польських родових гнізд, починаючи від часів середньовіччя і закінчуючи добою бароко; у другій мова йде про польські резиденції від епохи класицизму і до 1939 року.

путівник_1Опис майже кожного палацу чи замку містить захопливі історії життя його мешканців (Ґрохольських, Собанських, Скібнєвських, Потоцьких, Сенявських Браницьких тощо), разом із детальними даними про найбільш цінні речі, які вони там мали, метаморфози зовнішнього вигляду споруди, яких вона зазнавала з плином часу, її сучасний статус і стан. Водночас автор закликає звертати якнайпильнішу увагу на ті пам’ятки, які опинились на межі зникнення, тож не оминає резиденції і замки, які на перший погляд вже не становлять інтересу для туристів. 

Руський Клуб «Культ Ра»
Києва Гора
Вул. Володимирська, 4
Тел.: (067) 231-80-16
(044) 331-59-48
KULTRA.ORG
info.kult.ra@gmail.com