Святкування Колодія або Масляної в Руському Клубі "Культ РА" 16 лютого 2013 р. о 19:00
10 – 17 лютого 7520 літа, за 40 днів до Великодня, святкуємо прадавнього українського Колодія — свято сонячного циклу, яке означає, що Cонце переходить від зимового холоду й темряви до весняного тепла й світла. Про це свідчить сама назва Свята: КОЛО-ДІЙ. Якщо пригадати, що слово коло — це стародавня назва Сонця, то неважко буде зрозуміти початкову звертальну форму, яка переросла у назву цього Весняного свята: «Сонце, дій (грій)!» І воно, після цього звертання, справді починає діяти — гріти, наближаючи літо. Себто сама Природа розпочинає нове одвічне Коло свого Вічного Життя з відродження та оживлення всього живого.
Наші Предки, українські слов’яни, глибоко розуміли святість цієї пори в Природі, тому й самі жили за Законами Природи — космічними Законами Всесвіту. Саме за цими законами і формувалися звичаї та обряди наших Предків: не порушувати космічні ритми, жити в гармонії з ними. Тож Свято Колодія, як і всі інші свята Кола Сварожого, відігравало важливу роль у житті слов’ян, а особливо — слов’янської молоді. Адже це було свято Весни. А Весна — це час кохання й злюбу–шлюбу.
Шлюб і поява від нього дітей для наших Предків мали дуже важливе значення. Адже це — не просто поповнення сільської громади новими членами, молодою робочою силою, це одна із умов продовження роду, від чого залежало: існувати племені чи Роду, а відтак — і всьому народу, чи зникнути з лиця Землі! Тож, як бачимо, Свято Колодія з’явилося у нас задовго до навернення у християнство і є суто язичницьким.
Будучи сонцепоклонниками, наші Предки вважали: якщо Сонце починає «діяти» (гріти, себто виконувати своє космічне призначення), то і ми повинні діяти згідно з космічним Божественним Законом, щоб виконувати своє призначення — саме те, що належить робити саме в цей космічний час.
У цьому році Масляна буде аж у березні